• mikrodermabrazja_wroclaw
    mikrodermabrazja_wroclaw

Mikrodermabrazja


Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg pielęgnacyjny, który polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka przy pomocy głowicy diamentowej. Głowica  w delikatny sposób ściera martwe komórki naskórka warstwa po warstwie aż do pożądanego efektu - usuwana jest tylko wierzchnia, zrogowaciała warstwa komórek. W efekcie tego następuje szybkie i niezwykle intensywne powstawanie nowych komórek, poprawia się jakość skóry i jej koloryt. Na skutek złuszczenia naskórka następuje zmniejszenie widoczności ujść gruczołów łojowych oraz zmniejsza się ilość zaskórników. Dodatkowo zmniejsza się widoczność blizn i przebarwień. Skóra staje się odświeżona i ma zwiększoną zdolność do absorbcji substancji aktywnych zawartych w preparatach kosmetycznych. Zabieg ten znajduje także zastosowanie w przypadku leczenia rozstępów, czy też rogowacenia okołomieszkowego. Zabieg jest w pełni bezpieczny, ponieważ na bieżąco kontrolowana jest ilość i głębokość ścieranego naskórka. Siłę działania mikrodermabrazji dostosowuje się indywidualnie do rodzaju skóry, ilości wizyt. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Mikrodermabrazja diamentowa jest metodą bezpyłową – nie niesie więc za sobą ryzyka pozostawienia na skórze twarzy resztek proszku.Doskonałym uzupełnieniem delikatnej mikrodermabrazji może być peeling chemiczny np. migdałowy, który delikatnie złuszcza naskórek, nawilża go. Dodatkowo pobudzone zostają do pracy fibroblasty oraz zwiększa się jędrność i elastyczność skóry.


WSKAZANIA DO MIKRODERMABRAZJI:
trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy), blizny potrądzikowe, łojotok, zaskórniki, prosaki, rogowacenie przymieszkowe, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, blizny zanikowe, przebarwienia i odbarwienia, szorstki, zrogowaciały naskórek, rozstępy, odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu ust i szyi, zabieg jest idealnym przygotowaniem do wielu innych zabiegów.

 

WPŁYW MIKRODERMABRAZJI NA SKÓRĘ:
poprawa jakości skóry (struktury i kolorytu), zwiększenie elastyczności, zmniejszenie rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, usunięcie zaskórników, spłycenie powierzchownych zmarszczek, wygładzenie skóry, usunięcie przebarwień posłonecznych (lub starczych), zmniejszenie łojotoku, skóra świeższa i młodszaskóry grube są cieńsze przez co wzrasta poziom wchłaniania kosmetyków.

PRZECIWWSKAZANIA DO MIKRODERMABRAZJI:
zakażenia wirusowe: brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny,zakażenia bakteryjne: liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa, zakażenia grzybicze, trądzik krostkowy, ropowiczy, trądzik różowaty, skóra powiek, przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry), nowotwory skóry i znamiona, naczyniaki jamiste, terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem - wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa, skłonność do koloidów (bliznowców), zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy) skóra z tendencją do powstawania naczynek, tendencja do powstawania blizn i bliznowców, aktywny trądzik, cukrzyca.

PIELĘGNACJA I PRZYGOTOWANIE SKÓRY PRZED ZABIEGIEM MIKRODERMABRAZJI:
Nie są wymagane jakieś specjalne zabiegi przygotowujące skórę do mikrodermabrazji ale 5 dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać:chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, woskowania, szorstkich gąbek/szczoteczek do czyszczenia twarzy, żelów i kremów peelingujących do twarzy, opalania skóry.

 

PIELĘGNACJA SKÓRY PO ZABIEGU MIKRODERMABRAZJI:
unikanie opalania przez 30 dni po zabiegu,unikanie kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) do 48 godzin po zabiegu, picie ok. 2l wody mineralnej dziennie (uelastycznia dodatkowo skórę),na dzień zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze co najmniej 25, najlepiej factor 50, przez tydzień unikać : solarium , sauny , fitnessu, depilacji, peelingu.


CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
co 2-3 tygodnie w leczeniu trądzika i zmian potrądzikowych, cykl obejmuje 5-10 zabiegów,co 3-4 tygodnie w zabiegach odmładzających, cykl około 5 zabiegów, poleca się wykonanie 2 sesji w ciągu roku. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji, regularnie w razie potrzeby jako oczyszczenie i odświeżenie skóry.